Przechowywanie i archiwizacja dokumentów

Archiwizacja dokumentów – Gdańsk. Archiwum dokumentów elektronicznych

Archiwizacja dokumentów jest jednym z wyzwań współczesności. Żyjemy w czasach, w których każdego dnia – czy to w małych, rodzinnych przedsiębiorstwach, czy w korporacjach lub urzędach – tworzone są setki ważnych, poufnych i kluczowych dla funkcjonowania firm dokumentów. Papiery te gromadzone są najczęściej w segregatorach czy szafach albo wewnętrznych archiwach, ale czy są przechowywane odpowiednio…? Co ze starymi drukami czy dokumentami o wartości historycznej, których w ogóle nie wolno niszczyć? Czy jest sposób, by odnaleźć się w tym chaosie, zaprowadzić wreszcie ład, zwiększyć efektywność pracy i raz na zawsze przestać się obawiać kontroli?

Odpowiedź brzmi: tak, jeśli powierzysz swoje dokumenty profesjonalistom. Nasza firma zajmuje się archiwizacją od wielu lat. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług są referencje od zadowolonych klientów reprezentujących najróżniejsze branże (urzędy, firmy logistyczne, muzea, szkoły…). My zajmujemy się Twoimi papierami – Ty możesz w spokoju rozwijać swoją działalność!

archiwizacja dokumentów - jak ją przeprowadzić?

Przechowywanie i archiwizacja dokumentów – archiwum elektroniczne

Bardzo często pojawia się konieczność zamiany klasycznych, papierowych dokumentów w pliki cyfrowe o wysokiej jakości. To czasochłonne i wymagające fachowej wiedzy zadanie. Jak postępować z dokumentami, które są bardzo zniszczone i mogłyby nie przetrwać procesu skanowania? W jakim formacie zapisywać pliki cyfrowe? Gdzie przechowywać archiwum elektroniczne, by niepowołane osoby nie miały dostępu do wrażliwych danych?

Radzimy sobie z każdym, nawet najtrudniejszym zagadnieniem! Archiwizację możemy przeprowadzić stacjonarnie w Twojej firmie lub w naszej siedzibie. Nasi specjaliści czuwają nad tym, by utworzone archiwum elektroniczne miało przejrzystą strukturę, było dostępne z każdego miejsca na świecie, a równocześnie by dostęp do niego miały wyłącznie upoważnione osoby. Digitalizacja dokumentów zgromadzonych przez Twoją placówkę nie musi spędzać Ci snu z powiek!

Przechowywanie dokumentów firmowych

Archiwizacja papierowych dokumentów firmowych musi być przemyślana. Każde pismo powinno być łatwe do odnalezienia – trudno wyobrazić sobie sytuację, w której pracownik porzuca swoje obowiązki, by poświęcić czas na długie i żmudne szukanie odpowiedniego dokumentu.

Przechowywanie ważnych papierów wymaga również wiedzy na temat opakowań. Wszyscy wiemy, że nawet sklepowy paragon, który przechowujemy, bo np. chcemy skorzystać z gwarancji, bardzo szybko blednie i staje się nieczytelny. Blaknięcie dokumentów to prawdziwa zmora, ale nasza firma doskonale wie, jak temu zapobiec!

archiwizacja dokumentów - ułatwienie dla twojej firmy

Archiwum dokumentów – Gdańsk

Niezależnie od tego, czy po prostu chcesz raz na zawsze uporządkować firmowe papiery, czy może zależy Ci na stworzeniu archiwum cyfrowego, w którym wszystkie wrażliwe dane zostaną odpowiednio zabezpieczone – zgłoś się do nas! Gwarantujemy spełnienie wszystkich wymogów prawnych i wsparcie doświadczonych archiwistów z naszego zespołu.

Zajmujemy się także niszczeniem dokumentów i wystawiamy stosowne certyfikaty, które to poświadczają. Bezpiecznie transportujemy firmowe papiery, oferujemy własną przestrzeń do ich gromadzenia. Na Twoje życzenie możemy dowieźć dany dokument w oryginale do siedziby Twojej firmy.